EgeForm Bilgi İşlem & Güvenlik  -  Outlook Ayarları Yardım Sayfası

Bu makale, müşterilerimizin, E-mail hesaplarına Outlook üzerinden erişebilmelerine yardımcı olmak için yazılmıştır.

Cevaplanan sorular:
- Outlook ile E-mail hesabımı nasıl kontrol ederim?

Outlook ile E-mail hesabımı nasıl kontrol ederim?

1) Outlook programını çalıştırdıktan sonra ilk olarak aşağıdaki şekilde 1 numara ile gösterilen "araçlar" bölümüne tıklayınız. Bu işlemin ardından açılan menüden şekilde 2 numara ile gösterilen "E-posta Hesapları" nı şeçiniz.

1. Adım

2) Açılan pencereden "yeni E-posta Hesabı Ekle" alanını seçip "İleri" butonuna tıklayınız.

2. Adım

3) Bu işlem sonucunda açılan pencereden "POP3" alanını seçip tekrar "İleri" butonuna tıklayınız.

3. Adım


4) Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekrandaki bölümleri resimde verilen bilgiler doğrultusunda kendi bilgilerinizi kullanarak doldurunuz. Ve doldurma işlemi tamamlandıktan sonra "İleri" butonuna tıklayınız.

"İleri" butonuna tıklamadan önce "Diğer ayarlar" butonuna tıklayıp, açılan pencerede "Giden sunucusu" sekmesinden "Giden sunucum için kimlik doğrulaması gerektiriyor" yazısının solundaki kutuyu işaretlemeniz ve hemen alttaki kısımdan "Gelen sunucumla aynı ad ve ayarı kullan" yazısının solundaki düğmeyi seçip gelişmiş tabında bulunan giden sunucum kısmındaki 25 sayısını "587"  olarak değiştirip ekranlardan "OK" tuşları ile çıkarak ayarları kaydetmeniz gerekmektedir.

4. Adım

5. Adım

6. Adım

7. Adım


5) En son olarak karşınıza işlemlerinizin tamamlandığını gösteren aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Buradaki "Finish" tuşuna basarak işlemlerinizi tamamlayınız.

8. Adım

9. Adım

10. Adım


Bu bilgileri yeterli bulmadıysan?


Bu makale sonucunda E-mail'lerinizi Outlook ile kontrol etmekle ilgili halen sorunlarınız varsa mailto:egeform@egeform.net  adresinden bize danışabileceğinizi unutmayınız. İstekleriniz sonucunda makalelerimiz zaman içerisinde genişleyecektir. Müşterilerimizin, web siteleri ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılamak, olası tüm sorunlarını çözmek bizim başlıca görevimizdir.

Saygılarımızla;

 

Mersin Web Tasarım
http://www.egeform.net

 

 

Pencereyi Kapat